1.školní den

1.školní den byl z mého pohledu naprosto skvělý!

Nejdříve jsme vyposlechli hymnu České republiky, také však hymnu slovenskou, mongolskou a ukrajinskou.

Poté jsme si vyjasnili, k čemu slouží slovník cizích slov a že pokud děti nemají doma slovník v papírové formě, že mohou hledat cizí  slova na internetu Abz slovník cizích slov. Jednalo se o slovo variace, verze. Odtud jsme plynule přešli k tomu, co jsou synonyma.

Pracovali jsme chvíli s mapou světa, zopakovalii jsme světové strany, znaky pro různá písma, něco málo jsme si řekli o historii Mongolska.

Děti byly aktivní, ukázněné. Chci věřit tomu, že tomu tak bude i nadále.

O výzdobě třídy a asociacích dětí na tuto výzdobu budeme rozprávět zítra. Musíme také přečíst všechny řády - školní, klasifikační, řád školní jídelny - samozřejmě jejich nejdůležitější odstavce!

Děti přinesly domů učebnice matermatika, český jazyk, přírodověda, vlastivěda - díl Naše vlast, jemuž se zejména budeme věnovat celé 1.pololetí než přejdeme k vybraným kapitolám z českých dějin. Učivo samozřejmě prolíná, tedy během pololetí jistě budeme hovořit komplexně o světě kolem nás. Zítra děti přinesou domů další učebnice a pracovní sešity.

Prosím o přečtení a vypnění 3 dokumentů, které děti přinesly v rychlovazači domů. Pošlete je prosím obratem zpět.

Děti mají za úkol vytvořit doma VIZITKU.

Další interní zprávy, včetně úkolů, budu psát do zpráv v Bakalářích. Na web jen to nejpodstatnější.

Monika Jiskrová

Autor: jiskrova@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 04. 09. 2023