Evropský den jazyků – celoškolní projekt

Letos naše škola poprvé oslavila svátek Evropský den jazyků.
Tuto oslavu jsme pojali jako projekt.
Odstartovali jsme jej 26. září a zakončili před podzimními prázdninami v úterý 25. října 2022.
Cílem projektu bylo ukázat jazykovou a kulturní rozmanitost evropských států a poukázat na důležitost jazykového vzdělávání.
Každá třída druhého stupně si vybrala jednu z evropských zemí a připravila zajímavý program pro žáky prvního stupně.
Druhostupňoví vyhledali a zpracovali informace o vybraných zemích a sestavili zajímavé přednášky.
Mnohé třídy nachystaly velkolepou podívanou. Byly ukázány mapy států, vlajky, státní symboly. Žáci neopomněli představit národní jídla, mnohdy i s ochutnávkou, typické výrobky zemí, zajímavá místa a osobnosti. Zazněly státní hymny a dokonce děvčata nacvičila typický tanec představované země. V mnohých třídách byly připraveny kvízy, aby žáci druhého stupně otestovali pozornost svých mladších prvostupňových spolužáků.
Součástí projektu bylo výtvarné ztvárnění vybrané země v podobě plakátu či koláže. Tyto budou prezentovány na nástěnkách umístěných na spojovací chodbě školy každému k nahlédnutí.

Věříme, že naši žáci budou nadále vyhledávat informace a rozšiřovat své znalosti o evropských zemích a to jim bude inspirací pro studium cizích jazyků.

Mgr. Iva Slezáková

Autor: pravec@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 02. 11. 2022