Exkurzi na Krajský úřad jsme spojili s oslavami EU

Exkurzi na Krajský úřad jsme spojili s oslavami EU

Sedmé třídy v rámci výuky Výchovy k občanství navštívily v úterý 28.5. a ve středu 29.5. Krajský úřad v Pardubicích.
Žáci se podívali do zasedacího sálu krajského zastupitelstva, kde se dozvěděli základní informace o kraji, jeho fungování, struktuře a další zajímavosti.
Byl čas i na kvízové otázky a dotazy směrem k našemu průvodci. Jako odměnu za správné odpovědi jsme dostali puzzle, sportovní vaky a další drobnosti.
Třída 7.B měla štěstí, protože ve stejný den probíhaly v budově o pár dveří dál oslavy 20 let v EU.
Čtyřčlenné a jeden pětičlenný tým plnily kvízové otázky a úkoly týkající se Evropské unie. Všichni žáci dostali malý dárek.
Pro ty nejlepší a nejaktivnější byly připravené dárkové tašky. Čas strávený na exkurzi utekl jako voda a přinesl žákům plno nových informací.

Mgr. Barbora Krejčíková
Mgr. Eva Kverková