Návštěva US diplomata a kulturního atašé na naší škole

11.03.2024

V úterý 5.3.2024 k nám na školu po dvou letech opět zavítal US diplomat a kulturní atašé v jedné osobě Todd Jurkowski.
Žákům osmých ročníků přijel povyprávět o vazbách České Republiky se Spojenými státy americkými. Připomněl několik významných Čechoameričanů, kteří se proslavili v různých odvětvích.
Dále vyprávěl o svém poslaní US diplomata v České republice a o svých pracovních a životních zkušenostech.
Moc hezky žáky povzbudil ke studiu anglického jazyka, a i jiných světových jazyků. Vysvětlil, jak znalost světových jazyků lidem otvírá dveře do světa plného pracovních a osobních příležitostí.
Žáky velice zaujaly prezentované možnosti, jak vycestovat do USA za studiem. Na toto téma měli mnoho dotazů.
V závěru setkání byl prostor pro žáky pokládat otázky. Nejdříve měli ostych, avšak ten brzy opadl a žáci pokládali mnoho otázek, některé opravdu zajímavé.
Jsme rádi, že se nám opět podařilo toto zajímavé a přínosné setkání uspořádat.

Mgr. Iva Slezáková

Autor: pravec@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 03. 04. 2024