Ocenění našich žáků

19.09.2024

Město Pardubice ve čtvrtek 12.9.2024 slavnostně ocenilo 173 talentovaných žáků a studentů, kteří dosáhli výjimečných úspěchů v různých oblastech jako je sport, matematika, cizí jazyky, chemie, hudba, fyzika a další obory.
Slavnostní předání proběhlo v Kulturním domě Hronovická, kde 1. náměstek primátora Jakub Rychtecký a předseda Komise pro výchovu, vzdělávání a rodinu František Němec ocenili mladé talenty za jejich skvělou reprezentaci města.

„Letos se akce dočkala zásadní novinky, a to představení nového loga slavnostního ocenění nejúspěšnějších žáků.
Rozhodli jsem se osvěžit identitu této tradiční události a oslovili samotné žáky z našich základních škol, aby navrhli nový název a logo tradičního oceňování.
Ze sedmi nominovaných týmů pod vedením lektora vzdělávacího centra Sféra odborná porota vybrala návrh Pardubická supernova, který je pardubické teenagery prostě cool,“ řekl k předávání ocenění náměstek zodpovědný za školství Jakub Rychtecký.
Za naši školu utvořili realizační tým při tvorbě tohoto loga Aneta Garanová z 8. C a Natálie Vavřínová z 9. B.  Všem týmům, které se na tvorbě nové identity a nového loga podílely, byla během večera uděleno ocenění a finanční odměna.
Komise pro výchovu, vzdělávání a rodinu každoročně navrhuje ocenění žáků a studentů pardubických základních, základních uměleckých a středních škol, kteří se umístili na předních příčkách v krajských, národních a mezinárodních soutěžích. Tito žáci a studenti obdrželi finanční odměnu, poukázky k návštěvě vzdělávacího centra Sféra, batohy, nálepky s novým logem. „Žáci a mladí studenti byli oceněni za své mimořádné úspěchy v oblastech vědy, sportu, umění a dalších odvětví také děkovným certifikátem s novým názvem "Pardubická supernova". Supernova zde představuje mladé hvězdy, které září svým potenciálem a jedinečnými schopnostmi. Tento název symbolizuje jejich talent a nadání, které, pokud jim vydrží vůle a jejich odhodlání pracovat na sobě, je předurčují k dalším skvělým výsledkům a dosažení jejich životních cílů.

Za naši školu byli oceněni tito žáci:

LeontýnaKovářová - finanční gramotnost

Adéla Kořínková - finanční gramotnost