Základní škola Pardubice-Dubina,
Erno Košťála 870

Sportovní zpravodaj - září 2019

06.10.2019

Měsíc září byl jako každoročně plný sportovních akcí. Hned 10. září se konal na ZŠ Benešovo nám.
Atletický čtyřboj, v němž žáci naší školy zazářili a podařilo se jim v 5-členném týmu dokonce porazit i žáky z atletických tříd z Benešovky a celkově vyhrát.
Zasloužil se o to především Matěj Kábele z 9.B z nejvyšším počtem dosažených bodů ve 4 disciplínách ze všech atletů,
2. skončil F. Hiemer z 9.A, dále A. Ivanovchyk a P. Novotný z 9.B a J. Schiedek  z 9.A. Dívky vybojovaly 6. místo.
Dne 18.9. se uskutečnil na Dostihovém závodišti v Pardubicích Přespolní běh, ve kterém se mezi mladšími žáky nejlépe prosadil na 4. místě T. Vykoukal, 9. skončil D. Kumpan (oba ze 7.A), do první desítky ve starším žactvu se probojoval pouze F. Hiemer na 6. místě z 9.A.
Tradiční atletický závod „O nejrychlejšího chlapce a dívku Pardubic“ v běhu na 60m a ve štafetě proběhl minulý týden ve čtvrtek 19.9. Z naší školy se zúčastnilo 33 žáků, z nichž 11-ti sprinterům se podařilo probojovat do semifinále mezi nejrychlejších 14 dětí svého ročníku okresu Pardubice (A. Ivanovchykovi  z 9.B, N. Růtové a A. Hrubešové ze 6.B a I. Fajmonové z 8.A a 7 dětí se dokonce dostalo až do úplného finále. Největšího úspěchu dosáhli M. Kábele z 9.B a V. Andrejková, kteří vybojovali úžasné 2. místo, 3. místo obsadila E. Štěpánková ze 6.A, 5. místo P. Boar z 8.A a E. Šmídová ze 6.A, 6. místo pak  P. Novotný z 9.B a 7. místo obsadila Aneta  Doležalová ze 7.B. F. Hiemer bohužel pro svalové zranění nemohl obhájit své vítězství z minulého roku a ve finále již nenastoupil.  Nezaostali jsme ani ve štafetovém běhu na 4x60m, kdy se nejstarším chlapcům ve složení P. Novotný, D. Lang, A. Ivanovchyk a M Kábele podařilo vybojovat zlato a stupínky nejvyšší. Stříbro si odvážíme i v další chlapecké štafetě ročníku 2005 ve složení P. Boar, J. Hrdý, P. Stohanzl a F. Hiemer a také nejmladší kategorii dívek, kterou tvořily dívky ze 6. třídy – E. Šmídová, N. Růtová, A. Hrubešová a E. Štěpánková.  Myslím, že tento 56. ročník tohoto závodu se pro naší školu stal prozatím nejúspěšnějším.

Děkujeme všem žákům za tak úspěšnou reprezentaci naší školy a finalistům moc gratulujeme!

Autor: pravec@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 15. 10. 2019