Základní škola Pardubice-Dubina,
Erno Košťála 870

Vánoční jarmark s Abecedou peněz

05.12.2018

Naši žáci 5. A měli možnost se zapojit do programu finančního vzdělávání s názvem Abeceda peněz.
Co je ABECEDA PENĚZ?
Projekt České spořitelny.  Vzdělávací program finanční gramotnosti pro první stupeň, akreditován MŠMT.
Pomáhá dětem rozumět světu financí, hospodaření s penězi.  Rozvíjí kreativní myšlení a týmového ducha.
Kde a jak vznikají peníze, proč nestačí jen pro ně zajít k bankomatu a jaká je jejich hodnota? Jak se peníze utrácejí, jak se půjčují a jak vydělávají?
Děti se interaktivní a hravou cestou učí zažít svět podnikání.  Zapojením do programu získají jedinečnou příležitost naučit se přemýšlet o správě vlastních financí, podnikání a společné práci. 

Cílem je vymyslet svůj vlastní podnikatelský plán a ten zrealizovat. Program má několik kroků, které žáci musí postupně plnit.

Prvním krokem byla návštěva pobočky České spořitelny, kde byli žáci podrobněji seznámeni s tím, co je čeká. Absolvovali zábavný kvíz, během kterého zjistili, jaké znalosti mají v oblasti financí. Následovala prohlídka banky, podívali se na místa, která běžně neuvidí. Viděli, jak vypadá milión v pěti tisícových bankovkách, prohlédli si zahraniční měny či vybírali peníze z bankomatu. Na konci samotné exkurze byl žákům předán vstupní kapitál, díky kterému mohli „rozjet“ svou vlastní firmu.

Dalším krokem byla podrobnější příprava podnikatelského plánu a jeho realizace. Výsledkem tohoto projektu je jarmark, na kterém děti nabízí výsledky svého podnikání.

Naši páťáci založili firmu „Neobyčejně obyčejní „ a jejich Jarmark se uskuteční 13.12. 2018 na pobočce České spořitelny v Pardubicích. 

Přijďte se podívat, co ti naši malí podnikatelé vymysleli.

                                                           Mgr. Edita Kárychová

Soubory ke stažení

 
pozvanka.docx(360.14 KB)

Autor: pravec@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 18. 12. 2018