Volby do Školské rady pro období 2024 - 2027

Volby do Školské rady pro období 2024 - 2027

Vážení zákonní zástupci našich žáků,

zveme Vás do školy dne 6. 6. 2024 na třídní schůzky, které se uskuteční pro 1. stupeň od 15.30 h a pro 2. stupeň od 16.30 h.

V tento den také proběhnou volby do školské rady a to v čase od 15.00h do 18.00h vestibulu pavilonu A -přízemí.

Podle § 167 zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) byla na naší škole ve školním roce 2005–2006 ustanovena Školská rada při Základní škole Pardubice-Dubina, Erno Košťála 870, kterou zřizuje Rada města Pardubic. Školská rada je šestičlenná. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí pedagogičtí pracovníci školy a třetinu volí zákonní zástupci žáků. Školská rada zahájila činnost ke dni 1.1. 2006. Funkční období členů školské rady je tři roky. Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně a plní tyto úkoly:

vyjadřuje se k návrhu školního vzdělávacího programu a k jeho následnému uskutečňování

schvaluje výroční zprávu o činnosti školy

schvaluje školní řád a navrhuje jeho změny

schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků

podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy

projednává návrh rozpočtu příspěvkové organizace na další rok, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření

projednává inspekční zprávy České školní inspekce

podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.

Dne 6. 6. 2024 od 15:00 do 18:00 hodin (v termínu třídních schůzek) budou hlasovat o svých zástupcích zákonní zástupci. Informace a seznam kandidátů pro zákonné zástupce budou zveřejněny v Bakalářích a na nástěnce u hlavního vchodu školy. Každý zákonný zástupce má jeden hlas. Urna a volební lístky budou připraveny ve vestibulu školy.

Volič označí křížkem v rámečku před jménem dva kandidáty, pro které hlasuje.

Takto označený hlasovací lístek vhodí do hlasovací urny.

Pardubice 17.5.2024                                                     Mgr. Bc. Ludmila Kozáková ředitelka školy

Autor: pravec@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 26. 05. 2024