Exkurze - Hlinsko

09.03.2024

V úterý 5.3. se naše třída spolu se 6.A vypravila vlakem na exkurzi do vzdělávacího centra Planety Hlinsko, kde se děti měly možnost seznámit s vývojem a stavbou naší planety Země, vyzkoušet si zábavnou formou jak funguje např. tornádo, sopka, mixér a spousta dalších zajímavostí. Posléze jsme jsme si dali nějaký čas na nákup suvenýrů v centru Hlinska a vydali se dále do památkové rezervace na Vysočině - Betlém Hlinsko. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout domácnosti a dílny tkalce, výrobce hraček, továrního dělníka a ševcovskou dílnu. Ale také expozici věnovanou masopustním obchůzkám a maskám z Hlinecka, které jsou součástí světového nehmotného dědictví UNESCO. My jsme však vnitřní prohlídku časově nezvládali. Více nás ještě zlákalo Muzem motýlů a brouků, kde se na poměrně malém prostoru nacházelo několik set nádherných exponátů. I když nám krásné počasí moc nepřálo, přesto jsme si výlet společně skvěle užili.

Autor: polackova@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 09. 03. 2024