První týden ve škole

07.09.2024

Začátek prvního týdne ve škole se nesl v duchu seznamování. Žáci se vytvořili své medailonky a následně je ostatním představili. Několik informací o sobě prozradila i paní učitelka s paní asistentkou.

Další den se žáci zamýšleli nad odpověďmi na nedokončené věty (Nejvíce se těším na...Letos se chci naučit...Šťastný/šťastná jsem, když...Bojím se, že...Se třídou bych chtěl/a zažít...).

Celý týden bylo krásné počasí, a tak třída ve středu vyrazila na procházku do blízké Apolenky. Cestou na farmu jsme si udělali mezizastávku a osvěžili jsme si počty z matematiky díky aktivitě "Já mám...Kdo má...?" Na Apolence si děti mohly zakoupit menší občerstvení. Krásné prostředí jsme využili i pro hodinu českého jazyka. Žáci měli za úkol vypsat co nejvíce podstatných jmen podle toho, co okolo sebe vidí. Díky tomu jsme další den ve škole mohli navázat na určování mluvnických kategorií u vypsaných podstatných jmen.

Nyní se připravujeme na další týden!

Autor: kuchtova@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 07. 09. 2024