Semiramis "Táhneme za jeden provaz"

28.02.2024

V pátek 23.2. se naše třída zúčastnila dalšího preventivního programu Semiramis s názvem "Táhneme za jeden provaz". Hlavním cílem bloku byla prevence šikany ve školním prostředí. Za tímto účelem se s žáky pracovalo na budování zdravých vztahů v kolektivu a rozvíjení schopnosti vzájemné spolupráce. Byly využívány interaktivní techniky, při kterých žáci pracovali ve dvojicích, v menších skupinách a následně v rámci celé školní třídy. Důraz byl kladen na rozvoj schopnosti vzájemné komunikace, budování pocitu sounáležitosti se skupinou a vlastní zodpovědnosti, a to nejen v rámci třídy, ale i v prostředích ve kterých se nachází v běžném životě, jako je rodina či sportovní kolektiv. Setkání bylo zaměřeno na podporu kooperativního jednání mezi žáky.

Autor: polackova@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 28. 02. 2024