Třetí ročník basketbalového projektu Jr. NBA League

Třetí ročník basketbalového projektu Jr. NBA League bude mít vzácného hosta.
Kromě Jiřího Welsche, tradičního patrona soutěže a jednoho ze čtyř českých hráčů, který si zahrál ve slavné soutěži,
bude ambasadorem také Francisco Elson, vítěz NBA z roku 2007 se San Antoniem.
Stejně jako v minulém roce, i tentokrát se o účast v hlavní soutěži ucházelo přes 70 základních škol,
místo je však pouze pro 30 nejlepších. Tyto týmy se po vzoru NBA utkají ve dvou konferencích a celkově šesti divizích podle své geografické polohy.
Tradičně se bude hrát v Opavě, Ostravě, Pardubicích, Brně, Děčíně, Chomutově, Domažlicích, Písku, Novém Strašecí
a Jr. NBA League nově zavítá i do Ústí nad Labem, Brandýsa nad Labem, Čelákovic a do Švihova.
Tradiční draft, na němž si zástupci jednotlivých škol vylosovali jména týmů z NBA, v jejichž dresech budou hrát, se konal ve čtvrtek 11. října od 10.30 hodin ve sportovní hale Královka v Praze. Kromě Welsche a Elsona se ho zúčastnil také Vanja Cervinec ze Slovinska, která má projekt Jr. NBA League na starosti v Evropě.
Naše škola se v kvalifikaci probojovala jako jediná z Pardubic mezi nejlepších 30 škol v České republice.
Naším losem je tým Utah Jazz. V jejich zelených dresech budeme bojovat v základní skupině o postup do konferenčního finále.
Našemu týmu držíme palce.
Mgr. Edita Kárychová

Autor: pravec@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 26. 10. 2018