Výlet do svíčkárny a čokoládovny Šestajovice

22.05.2024

V Rodasu Šestajovice děti čekaly dvě tvořivé dílny.  První aktivitou byla Čokoládovna, kde každý dostal formu na bílou a mléčnou čokoládu a různá zdobení, kterými si čokoládu ve formě nazdobil a čokoládu i ochutnal. Výsledkem byla vlastnoručně nazdobená čokoládová dobrota. Jako další aktivita následovala Svíčkárna, kde děti pracovaly ve třech skupinách – plnily sáčky voňavou koupelovou mořskou solí. Každý si mohl sůl libovolně vybrat a namíchat. Potom si vykrajovaly z barevné glycerinové hmoty mýdla a nakonec máčely svíčky do barevného vosku, jaký si kdo vybral. Součástí areálu je také zvířecí koutek s hospodářskými zvířaty, kde je dovoleno zvířátka nakrmit a pohladit. Nákup dárečků v místním obchůdku byl pro děti také velkým lákadlem. Počasí nám přálo a výlet si děti pěkně užily.

Autor: kostalkova@zsdubina.cz, poslední aktualizace: 04. 06. 2024